Meyve ve Sebze Fiyatlarında Neler Oluyor?

Havaların ısınmasıyla birlikte Nevşehir Kapalı Pazar yerinde fiyatlarda son durum ne ? Sizler için araştırdık.

Büyütmek için resme tıklayın

Havaların ısınmasıyla birlikte Nevşehir Kapalı Pazar yerinde fiyatlarda son durum ne ? Sizler için araştırdık.

Nevşehir'de havalar yavaş yavaş ısınmaya başlarken, Pazar yerlerinde meyve ve sebze fiyatlarında  son durum ne? CT Haber ekibi olarak pazarcı esnafı ve Nevşehirli vatandaşlara mikrofon uzattık.

Nevşehirli vatandaşların bazıları fiyatlarda bir değişim olmadığını, hala pahalı bulduklarını söylerken, bazıları ise fiyatların geçen haftalara nazaran düştüğünü belirttiler. Vatandaşlardan bir kısmı ise sebze fiyatlarının düştüğünü fakat meyve fiyatlarının çok pahalı olduğunu ve alamadıklarını dile getirdiler.

Nevşehirli pazarcı esnaflar ise fiyatların geçen haftaya göre bayağı düştüğünü, havaların ısınması ile birlikte daha da düşeceğini söylediler.

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen' e bu hafta ki meyve ve sebze fiyatlarındaki son durumu sorduk. Başkan Özmen; ''Yüzümün güldüğünden belli olduğu gibi, işin doğrusunu söylemek gerekirse fiyatlarımız yavaş yavaş aşağı doğru inmeye başlıyor. Bayağı bayağı düzeldi şu anda patlıcan, biber 10 TL salatalık 5 TL civarında, domates fiyatları da 10 TL ,15 TL  arası değişiyor. Meyveler fena değil, meyvelerde de çeşitler fazlalaştı ama bir tık meyvelerde yükseliş devam ediyor. Önümüzdeki günlerde havaların düzelmesiyle birlikte fiyatlarda düşüşler yaşanmaya devam edecek.'' ifadelerine yer verdi. 

15 May 2022 - 16:55 - Gündem