Nevşehir'in Mahallelerinde Ayrımcılık Mı Yapılıyor?

“Can’lı Gündem” programına telefon bağlantısı ile katılan Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran iddiaları yanıtladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Her hafta perşembe günü CT Haber TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan “Can’lı Gündem” Programına Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran telefon bağlantısı ile katılarak iddiaları yanıtladı.

Gazeteci Can Taşkın’ın moderatörlüğünde hazırlanan “Can’lı Gündem” programına bu hafta İYİ Parti Ürgüp Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Sevindik ve CHP Nevşehir İl Genel Sekreteri Tayfun Ceyhan katılarak Nevşehir gündemini değerlendirdi.

Cevher Dudayev mahallesinde yapımı devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmalarını Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran’ın yerinde incelediği sırada paylaşılan video da başkan Savran; “Hiçbir mahallemizin birbirinden farkı yok, hiçbir mahallemize seçmen sayısıyla veya oy verip vermemesiyle bakmıyoruz. Nevşehirli herkes, bu şehirde yaşayan herkes hizmetin en iyisini hak ediyor. Biz adaletli bir şekilde bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Şundan emin olsun vatandaşlarımız bizim için bu şehirde hiçbir ayrım yok. Herkes her hemşerimiz, her vatandaşımız, bu şehirde yaşayan herkes bizim için eşit ve her mahallemizde bizim hizmet etmemiz gereken yerler, her mahalle bizim mahallemiz, o yüzden zaten bunu da gösterdik bu 15-16 ayda. 20 yıldır hizmet gitmeyen mahalleler vardı oralara girdik. Sümer mahallesine, 350 evler mahallesine, kıratlıoğluna, bu sene sonu itibari ile tüm dolmuş yolları asfalt olacak, bunun içerisinde 9’un üzerinde mahallemizi kapsıyor. Yılmıyoruz, yorulmuyoruz, devam edeceğiz. Eleştiriden korkmuyoruz, her şeyimiz açık, şeffaf, ortada. Nevşehir için çalışmaya devam edeceğiz” demişti.

Başkan savran’ın bu açıklamalarda bulunduğu videonun “Can’lı Gündem Programında ekrana gelmesinin ardından CHP Nevşehir İl Genel Sekreteri Tayfun Ceyhan;” Başkan bir itirafta bulundu, tebrik ediyorum itirafından dolayı. 20 yıldır gidilmeyen mahalle vardı dedi. Adam Allah’tan korkar, 20 yıldır burayı hangi parti yönetti. 20 yıldır bu ülkeyi bu hale getirdiklerini söyledi yani. Başkan itirafta bulundu bakın arkadaşlar. 20 yıldır gidilmeyen mahalle vardı dedi, o zaman siz 20 yıldır bu ülkeyi mahvetmişsiniz. Nevşehir Belediye Başkanı itirafta bulundu, başkanı bu konuda tebrik ediyorum cesaretinden dolayı” dedi.

CHP Nevşehir İl Genel Sekreteri Tayfun Ceyhan’ın bu açıklamaları üzerine Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran yayına telefon bağlantısı ile katılarak açıklamalarda bulundu.

Başkan Savran; “Benim sahada yaptığım bir açıklamadan tayfun bey bir çıkarım yaptı onun için bağlandım. 20 yıldır girilmeyen mahalleden kastımız şudur, bazı mahallelerimiz bildiğiniz gibi biraz geride kaldı yani hizmet alma anlamında bazı istekleri geride kaldı. Yoksa Nevşehir hiçbir zaman hizmet almadı anlamında söylemedim. Bir de bunu AK Parti’nin 20 yılda yaptıklarını, Türkiye’yi nereden nereye görmezden gelerek, 20 yıldır bu memleketin yüzde 80’ini iptal ettiniz gibi bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Bizler AK Parti’nin her türlü imkanını şehrimize kullandırmak üzere buradayız ve bu şekilde devam edeceğiz. Benim oradaki kastım bazı mahallelerimizde şöyle bir psikoloji gelişmiş, muhtarlarımız aracılığıyla oradaki vatandaşlarımız aracılığıyla şu mahalleye yapıyorsunuz, bizimkine yapmıyorsunuz. Veya bizim mahalle hizmette geri kalıyor tarzında söylemler var. Bu söylemlere karşı benim söylemek istediğim şuydu, biz hizmetlerin önceliğini yani vatandaşın konforu ve önceliğini dikkat ederek her mahallemize eşit dağıtıyoruz ve bu böyle devam edecek anlamındaydı. Yoksa 20 yıldır Nevşehir’e hiçbir şey yapılmadı söylemini kabul etmeyiz. Eksik yapılmış mıdır, olabilir bunu konuşuruz, tartışırız. Eksikleri gidermeye çalışırız. 20 yıldır girilmeyen mahalleden kastımız bazı mahallelerin hizmet alma noktasında diğerlerine göre bir miktar geride kalmasıdır. Nevşehir üzerinden AK Parti’nin 20 yıldır ülkede yaptıklarını görmezden gelmek, inkâr etmek de çok hakkaniyetli değil. “Dedi.

Programın tamamını cthabertv.com ve https://www.youtube.com/watch?v=__TSvVNjsTM adresinden izleyebilirsiniz.

13 May 2022 - 13:29 - Gündem