NTSO Başkan Adayı Babaoğlu'ndan Dikkat Çeken Açıklamalar

Her hafta çarşamba günü 20.00’da CT Haber TV ekranlarında yayınlanan “Kapadokya’da Yaşam” Programına dün akşam Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Yüksel Babaoğlu konuk oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Her hafta çarşamba günü 20.00’da CT Haber TV ekranlarında yayınlanan “Kapadokya’da Yaşam” Programına dün akşam Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Yüksel Babaoğlu konuk oldu.

Zeliha Merve Kalkan’ın sunumuyla gerçekleşen programda Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Yüksel Babaoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Sunucu Zeliha Merve Kalkan’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı olmaya nasıl karar verdiniz sorusu üzerine Babaoğlu; “Ben Ticaret Odasında yaklaşık 10-12 sene yönetimde görev yaptım, Ticaret Odasının yapısını biliyorum. Ticaret Odasının Bölgemize neler katacağını biliyorum. Ticaret Odası STK’lar arasında Türkiye genelinde etkinliği en ağır olan bir örgüt.

“Son 10 Yıldır Üyelere Hizmet Edilmediğini Görüyoruz”

Nevşehir’e hizmet etme adına düşüncelerimiz vardı ve mevcut yönetimin yaklaşık 24 senedir bir görev süreci devam ediyor, insanlarda bu süreç uzadıkça meta yorgunluğu ya da psikolojik bir yorgunluk tabi ki doğaldır. Son 10 yıldır da Ticaret Odasında istediğimiz şekilde üyelere hizmet edilmediğini görüyoruz. Biz bir iddia koyduk ortaya bu iddiamızı koyarken de bir slogan belirledik. Sloganımız “Yeni nesil ticaret ve sanayi odası”, yeni nesilde kastımız şu, Ticaret odasında şu anda görev yapan yönetici arkadaşlarımızın yaklaşık yüzde 90’ı 60 yaşın üzerinde olan insanlar, hepsini tanıyorum beraber çalıştığımız insanlar, şahısları ile ilgili bir sıkıntımız yok ama insanlığın doğasından kaynaklanan bu uzun yıllar görevlerde bulunmaktan kaynaklı bir tembellik oluyor tabi ki. Biz odadaki görev yapacak meclis üyeleri, meslek komitesi üyelerini, yönetim kurulu üyelerini bir kriter belirledik, kazanan ekibin listesinden 80-90 kişi görev alacak, bu insanların yüzde 70’ini biz 50 yaşın altındaki genç gruptan oluşturacağız. Yüzde 30’unu da olgun yaş dediğimiz kesimden oluşturacağız. Ticaret Odasını hem bu seçtiğimiz insanlar kendileri çalışacak hem de Ticaret Odasını çalıştıracağız. Dolayısıyla Nevşehir’i hizmet vermesini sağlayacağız. Bu düşünce ile ortaya çıkan bir akım “yeni nesil Ticaret Sanayi Odası” dediğimiz akım. Nevşehir halkına çok teşekkür ediyorum. 10 ay oldu biz adayız dediğimiz günde bugüne kadar ki yaptığımız çalışmalarda çığ gibi büyüdük, bir ordu şekline dönüştürüldü bu hareket, inşallah 10. Ayda yapılacak seçimlerde meyvelerini verecek.

“Ticaret Sanayi Odasının Sahibi Üyelerdir”

Bu hareketin kökünde şu da yatıyor tabi, bizim şu anda 3950- 4000 üyemiz var, bunun 2500’ü merkezde 1450’si ilçe ve kasabalarda. Bu üyelerimizin yüzde 90’ı kendisini ihmal edilmiş, ötekileştirilmiş, unutulmuş olarak hissediyor. Diyorlar ki biz odaya aidat ödeyen üyeleriz ama bizim hatırımız seçimlerde bile zor soruluyor, bırakın başka zamanlarda sorulmasını, seçimlerde bile bizi ziyaret edipte derdiniz nedir soran yok diye bizim üyelerimizin şikayetleri var. Biz üyelerimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olaraktan onları ticaret odasında iktidara taşıyacağız. Çünkü ticaret odasının sahibi başkanlar değil üyelerdir. Biz bunu üyelerimize iliklerine kadar hissettireceğiz, çünkü oranın sahibi üyelerdir.” Dedi.

Programın tamamını https://www.youtube.com/watch?v=sRdQoPtNOzM  izleyebilirsiniz.

12 May 2022 - 10:46 - Gündem