Bayramda 40 Milyon GB Mobil İnternet Kullanıldı

Vodafone’lular, 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 84 milyon SMS attı ve yaklaşık 40 milyon GB mobil internet kullandı.

Vodafone’lular, 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 84 milyon SMS attı ve yaklaşık 40 milyon GB mobil internet kullandı.

İSTANBUL (İGFA) - Türkiye genelinde 24,2 milyon mobil abonesi bulunan Vodafone’un Ramazan Bayramı süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre, Vodafone’lular arife günü ve bayramı kapsayan toplam 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 84 milyon SMS attı ve yaklaşık 40 milyon GB mobil internet kullandı.

İNTERNET KULLANIMI GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 20 ARTTI

Ramazan Bayramı’nda özgürce ve doyasıya iletişim kurmanın keyfini yaşayan Vodafone’luların mobil internet kullanımı geçen yıla göre yüzde 20, 5 yıl önceki Ramazan Bayramı mobil internet kullanımına göre ise 5 kat arttı.

Vodafone’un Yapay Zekâ tabanlı kişisel dijital asistanı TOBi 4 günde toplam 753 bin tekil kullanıcıyla 1 milyonu aşkın sohbet gerçekleştirdi.Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da müşterilerimizin kesintisiz iletişim ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Dijital teknolojiler sayesinde mesafeleri ortadan kaldırarak müşterilern bayram sevincini sevdikleriyle paylaşmasını sağladıklarını belirten Şahin, "Bayram kutlamalarının dijital kanallar üzerinde yoğunlaştığını gözlemledik. Müşterilerimiz bayram süresince 1 milyar dakika, 84 milyon SMS ve yaklaşık 40 milyon GB mobil internet kullanarak sevdikleriyle hasret giderdi. Müşterilerimizin toplam mobil internet kullanımı 5 yıl önceki Ramazan Bayramı mobil internet kullanımına göre 5 kat artarak bir rekora imza attı" diye konuştu.

EN ÇOK KONUŞAN 10 İL

Bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Antalya, Bursa, Adana, Samsun, Konya ve Kocaeli olurken, en çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, Konya, Kocaeli, Adana ve Muğla şeklinde sıralandı.

06 May 2022 - 13:20 - Yaşam