75. Cannes Film Festivali’nde

Emin Alper'in yeni filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Emin Alper'in yeni filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde
Emin Alper'in dördüncü uzun metraj filmi Kurak Günler, 75. Cannes Film Festivali’ne seçildi. Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan filmin dünya galası bu yıl 17-28 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek festivalin resmi bölümlerinden ‘Belirli Bir Bakış’ta yapılacak.
Tepenin Ardı, Abluka ve Kız Kardeşler ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüllerle dönen Emin Alper’in yeni filmi Kurak Günler’in başrollerinde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Politik ve psikolojik gerilim türlerinin unsurlarını taşıyan film, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Film, Cannes’daki dünya galasının ardından 2022’nin sonbahar aylarında Türkiye’de seyirciyle buluşacak.

" Kurak Günler" (Balkaya)
Çekimlerine cast casting hizmeti veren Ahmet YILDIZ yaptığı açıklamada; "Çekimlerini Kayseri Yeşilhisar ve Kapadokya bölgemizde yaptığımız sinema filmimiz 75. Cannes Film Festivali’ne seçildi.Çekimlerde aramızda görev alan yardımcı oyuncu arkadaşlarımıza ve sektör bileşenlerimize minnettarız.Yeni projelerde yine yeniden bölgemiz tanıtımına katkılarımız devam edecektir, sağlıcakla sevgiyle kalın...bizi izlemeye devam edin...

01 May 2022 - 17:44 - Yaşam