NEVÜ Babanızın Çiftliği Değil!

Her hafta Perşembe günü saat 21.00'da canlı olarak CT Haber TV ekranlarında yayınlanan "Can'lı Gündem" programı birbirinden değerli konukları ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Her hafta Perşembe günü saat 21.00'da canlı olarak CT Haber TV ekranlarında yayınlanan "Can'lı Gündem" programı birbirinden değerli konukları ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.

NEVÜ'de Kaçak Yapı!

Yapılan canlı yayında çeşitli konulara değinilirken, konuşulan bir diğer konu da; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nin Ürgüp'te bulunan Uygulama Oteli'nin bahçesine yapılan kaçak yapı oldu.

Delil ve görüntülerle her hafta gündem oluşturacak konuları sizler için CT Haber TV ekranlarına taşıyan program moderatörü Can Taşkın, bu hafta da yine olay yaratacak bir konuyu program konuşmacıları ile değerlendirdi. Gazeteci Can Taşkın, NEVÜ Rektörü Hilmi Çolakoğlu'nun Ürgüp USET'in bahçesine kümes yaptırdığı görüntülerini vererek, Çolakoğlu'nun pandemi döneminde sürekli tek başına Uygulama Oteli'nde kaldığı ve kümesin kaçak yapı olduğu iddiasında bulundu.

Kanatlı hayvan sevgisiyle birçok kez gündeme gelen Rektör Yardımcısı Çolakoğlu'nun her gittiği yere kümes yaptırarak güvercin ve tavuk beslediği biliniyor.

"Memleketin Çivisi Çıkmış!"

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan konuşmacılardan Hüseyin Sevindik, yapılan yapının planlı bir yer olmadığını belirterek Rektör Yardımcısının USET bahçesini özel mülke çevirdiğini söylerken, bir diğer konuşmacı Tayfun Ceyhan ise orada bulunan hayvanlar eğer NEVÜ envanterine kayıtlı değilse Çolakoğlu'nun bu amaçla kendine bir yer tutması gerektiğini söyledi. Ayrıca bu duruma tepki gösteren Ceyhan, "Şimdi ne diyelim, ne yapalım yani memleketin çivisi çıkmış!" dedi.

Konu hakkında yapılan ayrıntılı değerlendirmeleri izlemek için:

01 May 2022 - 09:00 - Yaşam