'Bayramınız Kemerli Olsun' Mottosu İle Emniyet Kemeri Denetimi Yapıldı

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılan emniyet kemeri denetimi Nevşehir'de Vali İnci Sezer Becel öncülüğünde gerçekleştirildi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılan emniyet kemeri denetimi  Nevşehir'de Vali İnci Sezer Becel öncülüğünde gerçekleştirildi.

Ramazan Bayramı tatili süresince trafikte emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek ve farkındalığın artırılmasına yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılan emniyet kemeri denetimi  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Emniyet Müdür Vekilimiz İsmail Dinçer Öğüt, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Bahittin Murat Yakın, Birim Amirleri, İlçelerde Kaymakamların katılımı ile yapıldı.

Uygulama esnasında sürücülere `Emniyet Kemerinin` kaza anındaki ölüm ve yaralanmaları azaltma oranları hakkında bilgiler verildi, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yaptırılan broşürler ve kırmızı düdük dağıtımı gerçekleştirildi.

29 Nis 2022 - 22:53 - Gündem