Başkan Kaya Canlı Yayında Merak Edilenleri Yanıtladı

Her hafta Salı günü 21.00'da canlı olarak yayınlanan CT İle Yüz Yüze programının bu haftaki konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, partisi ve gündem konuları hakkında merak edilenleri cevapladı.

Her hafta Salı günü 21.00'da canlı olarak yayınlanan CT İle Yüz Yüze programının bu haftaki konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, partisi ve gündem konuları hakkında merak edilenleri cevapladı.

Canlı olarak yayınlanan programda birçok konu üzerinde detaylı bir şekilde konuşulurken, Başkan İlhan Kaya yapılan çalışmaların halka gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak örnekler verdi.

"14 km Hat Döşetti, Ben Bile İnanamadım"

Yerel olarak yaptıkları hizmetleri halka göstermek zorunda olduklarını belirten Başkan Kaya, Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren'in seçildiği ilk zamanlar yaşadıkları bir durumu şöyle örnek verdi: "Mesela Göreme'de ne yaşandığını Göremeli biliyor ama Nevşehir'deki vatandaş bilmiyor. Ömer Başkan ile Göreme'yi kazandık. Herkes bana yazıyor Göreme'de su yok, suyu hemen çözmemizi istiyorlar. Ömer Başkan ile 2 gün arazi arazi gezip su aradık. Bir mühendis arkadaş getirdik. Sonrasında yani bunlar hep anı olarak kalıyor. Ömer Başkan dedi ki 'Mazı'dan su getireceğim.' Ben de dedim ki 'Mümkün mü başkanım?', 'Ama su yok' dedi. 14 km hat döşetti, ben bile inanamadım. Orada o su akıtıldı, Göremeli bunu çok iyi görüyor. Biz işin içinde olduğumuz için görüyoruz ama sizler tabi buradaki basın ve halk bunu ayrıntılı görmüyor. "
Program sunucusu Gazeteci Can Taşkın ise Göreme'nin turizmin önemli yerlerinden olan Bodrum gibi bir yer olduğunu söyleyerek, "Nüfus olarak baktığınızda seçim zamanı çok az kişi oy kullanıyor olabilir, çok az kişi ikamet ediyor olabilir resmiyette ama yıl içinde giren çıkanlar; bütün her yerden gelenler var. Yani onun için biraz daha farklı bir yerde Göreme, onun için dışarıda insanların takip ettiği, neler yaşadığını bildiği..." dedi.

Göreme'nin yollarının bozuk olması konusunun çok konuşulduğunu Başkan Kaya'ya ileten Taşkın, "Orada doğalgaz çalışması olduğunu kimse bilmiyor ki, sanıyorlar ki belediye bu yolları kasıtlı bozdu. Arabaların buradan geçmesini istemiyor gibi görüyorlar." diyerek yapılan çalışmaların gösterilmesi gerektiğinin üzerinden geçti.

"Belediyenin Sorumluluk Sahasının Ayrı, İl Özel İdaresi'nin Sorumluluk Sahası Ayrı"

"Şimdi halkımız haklı olarak her zaman hizmet ister. Halk hizmet alımında sınır tanımaz. Buna hak veriyoruz. Şimdi Göreme, Alan Yönetimi'nin de etkisi altında olan bir yerimiz, siz orada çivi çakarken dahi Alan Yönetimi'nden izin almak zorundasınız, o birinci şartımız." diyerek durumu açıklığa kavuşturan Başkan Kaya, ikinci şart olarak; belediyenin sorumluluk sahasının ayrı, İl Özel İdaresi'nin sorumluluk sahasının ayrı olduğunu halkın bunu doğal olarak ayırt edemeyerek belediyenin sorumluluğu olarak gördüğünü söyledi.

Programın tamamını izlemek için:

27 Nis 2022 - 13:26 - Siyaset