Altunkaya, İftarda Gençlerle Bir Araya Geldi 

Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesinin öncülüğünde Kur'an kursu öğreticileri ve din görevlileri tarafından Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde iftar programı düzenlendi. 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesinin öncülüğünde Kur'an kursu öğreticileri ve din görevlileri tarafından Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde iftar programı düzenlendi. 

İftar programında öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Ramazan ayının kardeşlik ve dostlukların pekiştiği, manevi duyguların öne çıktığı bir ay olduğunu belirtti. 

Öğrencilere hitap eden Altunkaya, "Ramazan ayının faziletini ve bereketini en güzel şekilde yaşamak ve yaşatmak için çaba göstermeliyiz. Bizleri bu iftar sofrasında bir araya getiren Cenab-ı Hakk'a ne kadar şükretsek azdır." dedi. 

Altunkaya, "Bu güzel iftar programını organize eden gençlik koordinatörlerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah oruçlarınızı kabul etsin." ifadelerini kullandı. 

Okul Müdürü Ali Rıza Örtlek ise kısa bir konuşmanın ardından İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya başta olmak üzere iftar programını organize eden Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi, Kur'an kursu öğreticileri ve din görevlilerine teşekkür etti. 

İftar programına İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ve eşi, Okul Müdürü Ali Rıza Örtlek, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Vaiz Asuman Turğut, Din Hizmetleri Uzmanı Adem Aydın, Gençlik Koordinatörü Rabia Baştuğ, Kur'an kursu öğreticileri ve öğretmenler ile okul pansiyonunda kalan öğrenciler katıldı. 

İftar programı yapılan dua ile tamamlandı. 

27 Nis 2022 - 12:54 - Gündem