2022 Afet Tatbikat Yılı Toplantısı

2022 yılının ’Afet Tatbikat Yılı’ olarak ilan edilmesi sonrası yapılacak tatbikatların koordinesi için Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ev sahipliğinde 26 Nisan Salı günü Video Konferans Sistemi üzerinden görüşme gerçekleştirildi.

2022 yılının ’Afet Tatbikat Yılı’ olarak ilan edilmesi sonrası yapılacak tatbikatların koordinesi için  Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ev sahipliğinde 26 Nisan Salı günü Video Konferans Sistemi üzerinden görüşme gerçekleştirildi.

AFAD Başkanlığı tarafından 2022 yılının ‘’Afet Tatbikat Yılı’’ olarak ilan edilmesi nedeni ile “Ulusal Düzey Tahliye ve Yerleştirme Planlama Tatbikatı” 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. Ayrıca tüm illerde yıl boyunca yerel ve bölgesel ölçekte afet tatbikatları düzenlenecek.

Bahse konu tatbikata ilişkin, yapılan hazırlıkların değerlendirilmesi ve koordine edilmesi maksadıyla, Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ev sahipliğinde 26 Nisan 2022 tarihinde Video Konferans Sistemi üzerinden gerçekleştirilen toplantıya, Nevşehir'de bulunan kamu kurumların yetkili personeli ile katılım sağladı.

27 Nis 2022 - 10:30 - Gündem