Nevşehir Milletvekilleri Bunları Biliyor Mu? Siyasileri Aldatanlar Yine Susacak mı?

Nevşehir'de özellikle kamu kurumundaki çöreklenmiş bürokratlar CT Haber kopyala-yapıştır yapmıyor diye bizleri eleştiriyorlar.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir'de özellikle kamu kurumundaki çöreklenmiş bürokratlar CT  Haber kopyala-yapıştır yapmıyor diye bizleri eleştiriyorlar. Ancak bizler Nevşehir halkının haklarını savunan bir Medya Kuruluşuyuz önceliğimizde kesemizi doldurmak değildir böyle olunca da birçok kesim tarafından takdir görüyoruz.

CESUR VE TARAFSIZ MEDYA UZUN ZAMANDIR ÇAPSIZ BÜROKRATLARIN KORKULU RÜYASI OLDU


Maalesef CT Haber anlamında da özellikle ayaklarına bastığımız kişilerce de memleketi karıştırıyoruz diye lanse ediliyoruz.  CT Medyaya yapılan tüm herkesin eleştirisine de saygılıyız, haberlerimize yapılan yorumları bizlere dahi söylenmiş olsa dahi onaylıyoruz. 

NEVŞEHİR'DE PROFOSÖRÜM DİYE CAKA SATANLAR NEDEN İDDİALARINA CEVAP VEREMİYORLAR
 
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu’u hakkında bir haber yazmıştık. Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesini çiftlik gibi kullanan Semih Aktekin ve Mustafa Hilmi Çolakoğlu ipliklerini pazara çıkardığımızdan dolayı korkup bir tek açıklamada dahi bulunamadılar. O Haberimizi aşağıda yine tekrarlayacağız. 

NEYMİŞ YUKARDA ÜSTLERDE ADAMLARI VARMIŞ


Peki NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu’nun olağandışı özgeçmişini biraz daha anlatmak istedik sizlere; BİZ YORUM YAPMIYORUZ. YORUMU YÖK, UAK, NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SEMİH AKTEKİN VE MUSTAFA HİLMİ ÇOLAKOĞLU’NA BIRAKIYORUZ. NEVÜ Rektörü Semih Aktekin ve tayfasını koruyanlara buradan sesleniyoruz.. Hakkımızı sizlere helal etmiyoruz. 

Deli sorular devam ediyor.
1. “ Türkiye’nin Beş Yıllık Kalkınma Planlarındaki Eğitim ve Öğretim Politika Hedeflerinin Fullan Modeline Göre Değerlendirilmesi” isimli makale

Bu makaleyi yayınlandığını iddia ettiğiniz akademik derginin herhangi bir sayısında bulamadık. Başka bir akademik dergi içerisinde de böyle bir makale yok. Bu makaleniz sahte mi?

2. “STEM Öğretmen Eğitimi Merkezleri Avrupa A”  isimli araştırma kitabı (sanırım maddi hata sonucu eksik yazılmış, STEM Öğretmen Eğitim Merkezleri Avrupa Ağı olacak sanırım bu isim. Maddi hatalara lafımız yok. İnsanlık hali.) isimli araştırma kitabı

Beyan ettiğiniz ve araştırma kitabı olarak belirttiğiniz kitap, bir proje kılavuzunun Türkçeye çevirisi. Zaten siz de yazar değil, çeviri editörü olarak görünüyorsunuz. Beyanınız sahte mi?

3. Research Highlights ın Education and Science 2019” isimli kitabın “Impact of Global Capitalism on National Education, The Case of Turkey” isimli bölümü

Bu kitapta böyle bir bölüm yok. Sizin isminizle başka hiçbir bölüm de bulunmuyor. Kitap bölümünüz sahte mi?

4. “Örgütsel Güven Düzeyi ve Toksik Liderlik Davranışları İlişkisinde Örgütsel Bağlılığın Aracı Etkisi” isimli makale

Bu makale sizin akademik çalışma alanınızla ilgili değil. Makalenin yayınlandığı akademik derginin alan endeksli olduğunu beyan etmenize rağmen, böyle değil. Üstelik makalenin 2020 yılında yayınlandığını belirtmişsiniz ama makale 2018 yılına ait. Dahası makalenin ilk yazarı olduğunuzu beyan etmenize rağmen makalenin üçüncü yazarısınız. Bu yanlış beyanların nedeni nedir?

5. Akademik olarak pek görülmeyen şekilde iki yıl içerisinde tam altı tane makalenizi yayınlattığınızı beyan ettiğiniz “Journal of Research in Informal Environments” isimli derginin özelliği nedir? İsmi mi, yayıncıları mı, yayın hızı mı etkili oldu yayın tercihinizde?

6. Neredeyse bütün makalelerinizde 3. veya 4. sırada olmanıza rağmen hepsinde kendinizi 1. Yazar olarak beyan etmenizin nedeni nedir?

ÇOK ÖNEMLİ BİR SORU DAHA SORALIM; NEVÜ rektörü sayın Semih Aktekin'in üniversiteye rektör olarak atandığından bu yana akademisyenlere YÖKSİS bilgilerinizi güncelleyin diye baskı yaparken kendi YÖKSİS bilgilerine neden ulaşılamamaktadır. Yoksa bilinmesini istemediği sıkıntılar mı mevcuttur. Sorular sorular sorular, akıllarda deli sorular!!!

BU SORULARIMIZI BİZİ NEVÜ'YE ALMASANIZDA DENK GETİRİP SORACAĞIZ 


NEVÜ Rektörü bir çok sorularımıza neden cevap veremiyor ? Acaba sorularımıza cevap vermeye çapımı yetmiyor yoksa altlarındaki pislik varda onların çıkmasından mı? çekiniyorlar. 

Nevşehir'de başta kentimizin milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe ve Faruk Sarıaslan buradan bir halk olarak sesleniyoruz. Bu hususları takip etmezseniz araştırmazsanız sizlere hakkımızı ne bu dünyada ne diğer âlemde helal etmiyoruz. 

İŞTE BİR ÖNCEKİ HABERİMİZDEKİ DELİ SORULARIMIZ İSE ŞUNLARDI
REKTÖR YARDIMCISI MUSTAFA HİLMİ ÇOLAKOĞLU’NUN ÖZGEÇMİŞİ NASIL?
Gelin beraber inceleyelim 

DERECE - YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU FAKÜLTE/ENSTİTÜ/MYO - YIL- TEZ ADI - LİSANS
ODTÜ - MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ - 1974-1980 - YÜKSEK LİSANS
HACETTEPE - FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ - 1998-2000 - DOKTORA
GAZİ - FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MOBİLYA VE DEKORASYON EĞİTİMİ - 2001-2004 - TÜRKİYE'DE KERESTE VE PARKE ENDÜSTRİSİNİN DURUMU SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI
DOÇENTLİK (NOT: ENSTİTÜDE BÖYLE BİR PROGRAM VAR MI!!!)
ÜAK - EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME - 2011 - PROFESÖRLÜK - NEVÜ HACIBEKTAŞ MYO -  MEKATRONİK- 2020
AKLA TAKILAN SORULARI BÜYÜK HARFLERLE SORUYORUZ
1. ODTÜ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ LİSANS BÖLÜMÜ MEZUNU BİRİSİ DOĞRUDAN HACETTEPE AĞAÇ İŞLERİ ENSTİTÜSÜ MÜHENDİSLİĞİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMINA NASIL ALINMIŞTIR?
2. BAŞKA ALANDAN YÜKSEK LİSANSA KABUL VAR İSE BİLİMSEL HAZIRLIK OKUNDU MU?
3. BİLİMSEL HAZIRLIK OKUNDU İSE TEZLİ YÜKSEK LİSANS SÜRESİ EN AZ 2 YIL OLDUĞUNA GÖRE YÜKSEK LİSANS NASIL 2 YILDA TAMAMLANDI?
4. YÖK TEZ MERKEZİNDE YÜKSEK LİSANS TEZİ GÖRÜLMÜYOR. TEZ BAŞLIĞI NEDİR?
5. AĞAÇ İŞLERİ VE ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE YÜKSEK LİSANS YAPAN BİRİSİ MOBİLYA DEKORASYON EĞİTİMİ DOKTORA PROGRAMINA NASIL DOĞRUDAN ALINMIŞTIR?
6. BAŞKA ALANDAN DOKTORAYA KABUL VAR İSE BİLİMSEL HAZIRLIK OKUNDU MU?
7. BİLİMSEL HAZIRLIK OKUNDU İSE DOKTORA SÜRESİ EN AZ 3 YIL OLDUĞUNA GÖRE DOKTORAYI NASIL 3 YILDA TAMAMLANDI.
8. DOKTORA TEZ KONUSU TÜRKİYE'DE KERESTE VE PARKE ENDÜSTRİSİNİN DURUMU SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI
9. MOBİLYA VE DEKORASYON EĞİTİMİ DOKTORA PROGRAMINDA NASIL “TÜRKİYE'DE KERESTE VE PARKE ENDÜSTRİSİNİN DURUMU SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI” ADLI TEZ NASIL KABUL EDİLDİ?
10. BU TEZ KONUSUNUN EĞİTİMLE OLAN İLİŞKİSİ NEDİR?
11. TEZ KONUSU “TÜRKİYE'DE KERESTE VE PARKE ENDÜSTRİSİNİN DURUMU SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI” İSE EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANINDA NASIL DOÇENTLİK BAŞVURUSU YAPTI?
12. BU TEZ KONUSUNA SAHİP BİRİSİNİN EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANINDAN DOÇENTLİK BAŞVURUSUNU ÜAK NASIL KABUL ETTİ?
13. BU TEZ KONUSUNA SAHİP BİRİSİNİ EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANI DOÇENTLİK JURİSİ NASIL ESERDEN GEÇİRDİ?
14. BU TEZ JURİSİNE SAHİP BİRİSİNİ EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANI DOÇENTLİK JURİSİ NASIL SÖZLÜ SINAVDAN GEÇİRDİ?
15. EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANI DOÇENTLİK JURİSİ MUSTAFA HİLMİ ÇOLAKOĞLUNA HANGİ SORULARI SORDU?
16. EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANINDA DOÇENTLİĞE SAHİP BİRİSİNE AİT PROFESÖRLÜK KADROSU NEDEN EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN ÇIKMADI?
17. DOKTORASI MOBİLYA VE DEKORASYON EĞİTİMİ OLAN BİRİSİ HACI BEKTAŞ MYO MEKATRONİK BÖLÜMÜ PROFESÖRLÜK İLANINA NASIL BAŞVURU YAPTI?
18. EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANINDA DOÇENTLİĞE SAHİP BİRİSİ HACI BEKTAŞ MYO MEKATRONİK BÖLÜMÜ PROFESÖRLÜK İLANINA NASIL BAŞVURU YAPTI?
19. DOKTORASI MOBİLYA VE DEKORASYON EĞİTİMİ VE DOÇENTLİĞİ EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANINDA OLAN BİRİSİNİN MEKATRONİK BÖLÜMÜ PROFESÖRLÜK İLANINA BAŞVURUSU REKTÖRLÜK TARAFINDAN NASIL KABUL EDİLDİ?
20. DOKTORASI MOBİLYA VE DEKORASYON EĞİTİMİ VE DOÇENTLİĞİ EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ALANINDA OLAN BİRİSİNİN MEKATRONİK BÖLÜMÜ PROFESÖRLÜK BAŞVURU DOSYASI JURİ ÜYELERİ TARAFINDAN NASIL KABUL EDİLDİ?
21. PROFESÖRLÜK JURİ ÜYESİ KİMLERDİR? UZMANLIK ALANI NEDİR?

26 Nis 2022 - 16:50 - Gündem