NEVÜ Rektörü Aktekin'e Yönetici Dayanmıyor!

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin göreve geldiği günden bu yana yönetimsel olarak bir sistem kuramadı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin göreve geldiği günden bu yana yönetimsel olarak bir sistem kuramadı.

Durmadan görev değişikliği ve özellikle vekaleten temsil edilen makamlar ile çalışmalarda bulunan NEVÜ'de yeni operasyon Sosyal bilimler enstitüsüne olacak gibi.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin, geçtiğimiz günlerde yaptığı ( sürgünler ) görevlendirmeler ile adeta gündemden düşmezken önce enstitü sekreteri ve aynı zamanda Türk Eğitim Sen yöneticisi olan Habip İdiz’in görev yerini değiştirmiş şimdilerde ise sosyal bilimler enstitü müdürü Doç. Dr. Lokman Tanrıkulu’nu görevden almak için kollarını sıvamış olduğu öğrenildi. 

Kentimizin üniversitesinde görev yapan Rektör Aktekin deyim yerinde ise yönetici yetiştirmez olduk. Bir önceki enstitü müdürü ve yine ne tesadüftür ki Türk Eğitim Sen üyesi Doç. Dr. Vedat Aktepe’yi görevden alarak önce Doç. Dr. Vahit Erkutlu’yu daha sonra onun istifası üzerine Doç. Dr. Lokman Tanrıkulu’nu göreve getiren rektöre soruyoruz.

Ne istediniz yapmadı da müdürü görevden almak istiyorsunuz?

Yoksa O’nun yerine de dışarıdan bir emeklimi bulup getireceksiniz?

Öyle ya otuz yıl İlahiyat fakültelerinde çalışmış ve emekli olmuş birini üstelik yine dışarıdan sizin getirmiş ve dekan yapmış olduğunuz bir hocanın yerine, koca eğitim fakültesine dekan vekili yapmadınız mı?

Hayrola Mustafa hocadan yine referans mı var yoksa? Sahi soruyoruz tüm kamuoyu önünde rektör hocaya; neden atanmış bir tane yüksekokul müdürünüz yok?

Turizm fakültesi dışında dokuz fakültemiz daha var neden bunlara dekan ataması yapılsın diye YÖK’e yazı yazmıyorsunuz da hepsine vekalet görev veriyorsunuz?

NEVÜ'DE GÖREV YAPAN AKADEMİK KADROYA DA SESLENİYORUZ

Buradan vekalet eden hocalara sesleniyoruz sizin hiç mi zorunuza gitmiyor üniversite kan ağlarken yöneticilik yapmak. Yazıktır beyler yazıktır bayanlar yazıktır kıymetli hocalarımız!!!

Madem kentimizin her daim eğitiminde sıralamasını aşağıya çeken Rektör Aktekin bu serzenişleri duymazdan geliyor, madem buradaki işleyiş yüzünden bu kadar değerli hocalarımız burayı terk ediyor, bari sizler bir adım atın üniversitemiz için.

25 Nis 2022 - 18:45 - Eğitim