Meram-Medaş Nevşehir'de Yollarda Tehlike Saçıyor

Nevşehir'de birçok altyapı sorunu yaşanırken elektrik altyapı sorununun giderilmesi sonrası Meram-Medaş'ın kaldırımda açtığı çukur kazaya sebebiyet verdi.

Nevşehir'de birçok altyapı sorunu yaşanırken elektrik altyapı sorununun giderilmesi sonrası Meram-Medaş'ın kaldırımda açtığı çukur kazaya sebebiyet verdi.

Elektrik altyapı sorununu gidermek üzere Çarşı merkezinden 2000 Evler mahallesine giden yol üzerinde çalışma yapan Meram-Medaş teknik ekipleri kaldırımda kazdıkları çukur ile bir vatandaşın kaza geçirmesine sebep oldu. Oğuz Kağan isimli vatandaş sosyal medyada yaptığı paylaşım ile yaşadığı olayı anlatıp Nevşehir Belediyesi'ne tedbir almaları için çağrıda bulundu. Nevşehir Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmede ise, çukurun Meram- Medaş ekipleri tarafından oluşturulduğu belediyenin bir ilgisi olmadığı belirtildi.

Kazazede vatandaş, "Bugün Nevşehir Belediyesi'nin ihmali yüzünden kaza yaptım. Bisikletimle keman kursuna giderken, kazdıkları kuyunun önünde hiç bir uyarı yoktu. Uzaktan sadece toprak birikintisi görülüyordu. Bir şekilde buradan çıktım ama ileride panikten kaza yaptım ve neredeyse uçtum bisikletten." diyerek mağduriyetini paylaştı.

Ayrıca doktor olduğunu belirten Oğuz Kağan isimli vatandaş, "El bileğimin ve dizimin üzerine düştüm, gözümde gözlüğüm vardı uçmuş gitmiş zaten gözlük olmadığı için bulamadım da başta. Ben iki ay içinde kulak burun boğaz- baş boyun cerrahisi ihtisasına başlayacağım. Bugün gözümü, elimi, ya da dizimin yaralanması yüzünden:  Uğruna uzun zamandır çalıştığım bu işi yapamayabilirdim, belki daha kötüsü olabilirdi. Düştükten sonra kalkamadım bir çocuk yardımcı oldu ardından bir araba durdu sağolsunlar." dedi.

Meram- Medaş ekiplerinin sorumsuzluğu her geçen gün artarken daha büyük bir kazanın yaşanmaması ise teselli oldu.

25 Nis 2022 - 12:25 - Yaşam