23 Nisan Avanos'ta Müzik Dinletisi ve Oratoryo ile Kutlandı  

NEVŞEHİR(MHA) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Avanos Amfi Tiyatro düzenlenen programla kutlandı. 

NEVŞEHİR(MHA) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Avanos Amfi Tiyatro düzenlenen programla kutlandı. 

Törende Kaymakam Olgun Öner ve Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ile birlikte öğrenciler ve vatandaşların bayramı kutladı. Sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Avanos Şehit Polis Halil Gün Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nevzat Toğuşlu tarafından günün anlam ve önemini belirtilen konuşma yapıldı. 

Sonrasında öğrenciler tarafından “Hürriyet Bayramımız”, “23 Nisan” adlı şiirler okundu. Kapadokya Anaokulu öğrencileri tarafından “Ront” gösterisi yapıldı. Yine diğer okullardaki öğrenciler tarafından yöresel folklor, koro ve jimnastik gösterileri düzenlenerek, müzik dinletisi ve oratorya gösterisi yapıldı. 

Cumhuriyet İlkokulu Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü Öğrencilerinin “işaret dili ile şarkı” gösterisi ile devam eden kutlamalar, İl genelinde düzenlenen müsabakalar ile Kaymakamlık Düşyeri Avanos projesi kapsamında düzenlenen 23 Nisan Akıl ve Zeka Oyunları İlçe turnuvasında dereceye giren öğrenciler Kaymakam Olgun ÖNER ve protokol üyeleri tarafından ödüllerinin vermesi son buldu.

24 Nis 2022 - 14:00 - Gündem