CHP'den 23 Nisan'a Özel Kutlama Programı  

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl başkanlığınca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel kutlama programı gerçekleştirildi.  

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl başkanlığınca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel kutlama programı gerçekleştirildi.  

Hükümet konağı önündeki kutlama programına İl Başkanı Kamil Gülmez, Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraktepe, Gençlik Kolları Başkanı Yekta Arda Gürbüz, parti il ve merkez ilçe yöneticileri ile partililer katıldılar.  

Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden programda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, "Sayın yol arkadaşlarım. Büyük Önderimiz M. Kemal Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde 23 Nisan 1923'te açılarak bağımsızlığımızın, milletimizin egemenliğinin, Laik ve demokratik değerlerimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. açılış yıldönümünün heyecanını yaşıyoruz. Bağımsızlığa, demokrasiye ve özgürlüğe olan inancımız ve memleket sevdamızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını halkımızla ve coşkuyla bütün ülkemizde kutluyoruz. Milletimizin iradesini oluşturan meclisimizi etkisizleştirmeye, itibarsızlaştırmaya çalışan, kendi arzularını milletimize dayatmaya çalışan zihniyete karşı milli iradeye sahip çıkmamız gerekmektedir. Saray Hükümeti maalesef ne ülkeyi ne de ekonomiyi yönetemedi. Ülkeyi krize soktu. Milletin cebini, cüzdanını, tenceresini boşalttı. Saray hükümeti yaptığı her hatayla milletimizin sırtına işsizlik, hayat pahalılığı ve borç yükü yükledi. Bugün milletimiz son 20 yılın en yüksek tüketici enflasyonu ile karşı karşıya. Çiftçilerimiz günden güne artan gübre, ilaç, tohum maliyetlerinin altında ezilmektedir. Esnafımız bugün sattığı ürünün yerine yenisini koyamaz halde. Asgari ücret günlük ücretin altına indi. Emeklilerimiz bu ekonomik şartlarda ne yapacağı kara kara düşünmektedir. İş insanlarımız hukuk devletinin yok edildiği bir ortamda yarını görememektedir. Toplumun büyük bir bölümü umutlarını yitirmiş durumda. Oysa Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet, milletimiz ise büyük bir millettir. Bu buhrandan kurtulacak gücümüzde var. Fakat metal yorgunu Saray Hükümeti bunu yapamaz. Sorunun kaynağı olanlar, çözümün adresi olamazlar. Biz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yeniden ayağa kaldırmak için liyakatlı kadrolarımızla göreve hazırız. Sözlerimin sonunda Büyük Önder M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla bir kez anıyorum" ifadelerinde bulundu.  

 

23 Nis 2022 - 12:27 - Gündem