23 Nisan Çocuk Bayramı Nevşehir'de Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nevşehir'de coşku ile kutlandı.

+13
Haber albümü için resme tıklayın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nevşehir'de coşku ile kutlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yıl dönümü Nevşehir'de coşku ile kutlandı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nevşehir Valiliği önünde çelenk koyma töreni ile başlayan etkinlik, Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü spor kompleksi 2 nolu çim sahada devam etti.

Etkinliğe Nevşehir valisi İnci Sezer Becel, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, İl Jandarma Komutanı Bahattin Murat Yakın, JAKEM Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal,İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ,Kamu Kurumu ve  Kuruluşu temsilcileri, öğretmemenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Memet Polat'ın günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması ile başladı.

Ardından okul öğrencileri tarafından şiirler okundu. Çeşitli okulların müzikli dans gösterileri, halk oyunları, jimnastik, JAKEM eğitimli köpek gösterileri gerçekleştirildi.

Kutlamalar gösterilerin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel  ve protokol üyeleri tarafından verildi.

23 Nis 2022 - 12:23 - Gündem