- 26 Şubat 2020

Altınyıldız Koleji, Geleceğin Bilim İnsanlarını Yetiştiriyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Fen Bilimleri , Matematik ve Sosyal Bilgiler derslerinde hazırlamış oldukları projelerini velilere ve öğrencilere sergilediler.

mask

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Fen Bilimleri , Matematik ve Sosyal Bilgiler derslerinde hazırlamış oldukları projelerini velilere ve öğrencilere sergilediler.

 Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Fen Bilimleri , Matematik ve Sosyal Bilgiler derslerinde hazırlamış oldukları projelerini sergiledikleri ‘GENÇ MUCİTLER PROJE SERGİSİ’ Altınyıldız'da açılmıştı.

Öğrenciler hazırlamış oldukları projeleri öğrencilere ve gelen misafirlere anlattı.

Fen Bilimleri Zümre Başkanımız DURSUN KURT ve Fen Bilimleri Öğretmenimiz EREN ÖZHAN ‘Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız,bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak,özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir.Ayrıca öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin bilimsel yöntem süreçlerini kullanabilecekleri projeler hazırlayarak çevrelerinde karşılaştıkları problemlere çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağlamak amacıyla hazırladıkları bu projeleri genele yaymak en önemli hedeflerimiz arasındadır.’ dediler.

Matematik Öğretmeni GÖKHAN METİN yaptığı açıklamada 'Öğrencilerimizi Matematik alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmak ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlamış olduğumuz projelerimiz sergide yerini alarak öğrencilerimize ve misafirlerimize tanıtıldı’ ifadelerine yer verdi.

Fen Bilimleri Öğretmenleri BAHAR BENZER ve SİNAN ABUR ‘Öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin bilimsel yöntem süreçlerini kullanabilecekleri projeler hazırlayarak çevrelerinde karşılaştıkları problemlere çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağlamak amacıyla bu proje sergimizi hazırladık.’dediler.

Yapılan açıklamada, "Aklın ve bilimin ışığında 22 yıldır öğrencilerimizi yetiştirdik ve kurum olarak bundan sonra da yetiştirmeye devam edeceğiz.Aklın ve Bilimin Işığında Yanan Meşalelerle Parlayan Binlerce Altın .TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Türkiye derecelerine ve bölge derecelerine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak projelerde  emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz" denildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi