- 06 Kasım 2019

Altınyıldız Öğrencilerinden Akıl Oyunları Yarışması

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu, bu kez de öğrenci ve velilerini Akıl Oyunları Şenliği’nde buluşturdu. Veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz bireysel ve grup zeka oyunlarıyla yarışarak eğlenceli bir gün geçirdiler.

mask

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu, bu kez de öğrenci ve velilerini Akıl Oyunları Şenliği’nde buluşturdu. Veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz bireysel ve grup zeka oyunlarıyla yarışarak eğlenceli bir gün geçirdiler.

Programımız Akıl oyunları öğretmenimizin sunumuyla başladı. Velilerimiz aileleriyle işitsel, görsel zeka oyunları yarışmaları ile eğlenmenin tadına varırken, okulumuzda fit beyin atölyesinde uygulanan Akıl oyunları dersini yakından tanıma fırsatı buldular.

Saygıdeğer velilerimiz zihin oyunları sergimizle hem şaşırdılar, hem beyin egzersizi yaptılar. Akıl oyunları sadece planlama, organizasyon, dikkat, odaklanma, ayırt etme, öngörü, vb. gibi zihinsel becerileri geliştirmekle kalmamaktadır. Aynı zamanda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme, azim, empati, direnme, mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili faktörleri kazanmamızı da sağlar.

Akıl oyunları aile bireylerinin yalnızlaştığı çağımızda aile bağlarının kuvvetlenmesine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme, azim, empati, direnme, mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili özellikleri kazanmamızı sağlar.

Program sonunda öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim edildi. Velilerimizin çocukluk oyuncaklarıyla öğrencilerimizi tanıştırarak günü tatlandırdık. Günün anısı olarak aile bireylerimizin isimlerini kaligrafi sanatı ile taçlandırdık. Şenliğimize katılan velilerimize, şenlikte emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi