- 06 Kasım 2019

MGK Genel Sekreteri Hacımüftüoğlu, Rektör Bağlı’yı Ziyaret Etti

Milli Güvenlik Kurulu MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlıyı ziyaret etti.

mask

Milli Güvenlik Kurulu MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlıyı ziyaret etti.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahinin eşlik ettiği MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımütfüoğlunu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaretlerinde kendilerini Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdoğan Çiçek ve Prof. Dr. Fatma Karipcin Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Köse karşıladı.

MGK Genel Sekteri Hacımüftüoğlu ve beraberindekileri makamında ağırlayan Rektör Bağlı kendilerini Nevşehirde ve üniversite ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirtti. Üniversitenin fiziki yapılanması başta olmak üzere bölüm ve programlar ile öğrenci sayısı hakkında Müftüoğluna bilgi veren Rektör Bağlı 2007 yılında kurulan üniversiteler arasında en hızlı gelişen kurum olan üniversitemiz 22 bin öğrencisiyle bulunduğumuz şehre her alanda büyük destek ve katkıda bulunmakta. 9 fakülte 2 yüksekokul 9 meslek yüksekokulu 4 enstitü ve 16 araştırma merkezi bulunan üniversitemizin ayrıca 7 ilçede de kampüsleri yer almakta.

Üniversite olarak özellikle Alevilik-Bektaşilik ve turizm alanlarında ihtisaslaşmaya büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda Türkiyede ilk olarak üniversitemiz Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü kendi bünyesinde Alevi-Bektaşi Kültürü ve Alevi-Bektaşi Kaynakları Ana Bilim Dalları olmak üzere iki ana bilim dalında yüksek lisans ve doktora öğrencileri almaya başladı.

Aynı şekilde üniversitemiz bünyesinde açtığımız Türkiyenin ilk Turizm Araştırmaları Enstitümüz de kendi özel yapısında akademisyenler almakta ve önemli çalışmalar yürütmekte dedi.

Misafirperverlikleri için Rektör Bağlıya teşekkür eden Hacımüftüoğlu ise NEVÜnün yürüttüğü çalışmaların memnuniyet verici düzeyde olduğunu belirterek Rektör Bağlı ve yönetimine başarılı çalışmalarının devamı temennisinde bulundu.

Rektör Bağlı ile bir süre görüşen üniversite şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazan MGK Genel Sekteri Hacımüftüoğluna ziyaretleri sonunda Rektör Bağlı tarafından plaket takdiminde bulunuldu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi