- 20 Eylül 2019

Nevşehir Kabak Çekirdeği Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'nde

Nevşehir Ticaret Borsası, Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde Tescilli Kabak Çekirdeğini Tanıtıyor.

mask

Nevşehir Ticaret Borsası, Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde Tescilli Kabak Çekirdeğini Tanıtıyor.

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi ATO Congresium’da başladı. Nevşehir Ticaret Borsası, (NTB) Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirve'sine ve Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarı'na katıldı.

Zirve, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve ATO Başkanı Gürsel Baran’ın konuşmalarıyla başladı.

ATO'nun "Anadolu'dan Dünya'ya" temasıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'ne yerel ve ulusal ziyaretçiler akın etti. Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarı'nda Nevşehir Ticaret Borsası tarafından tescil ettirilen Nevşehir'in meşhur Kabak Çekirdeği de görücüye çıktı.

Nevşehir'de coğrafi işaret alan ilk ve tek ürün olan "Nevşehir Kabak Çekirdeği" Zirve'nin gözdesi oldu... 

Nevşehir'de üretimi yapılan ve bölgenin önemli gelir kaynaklarından birisi olan Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Nevşehir kabak çekirdeği, zirveye katılan yerli ve yabancı konuklara ikram edildi.

Türkiye'nin farklı ve zengin coğrafyasından ürünlerine ev sahipliği yapan 2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi ve Coğrafi İşaretli Ürünler Fuarı'na Nevşehir Ticaret Borsası'nı temsilen NTB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Seçen, Coğrafi İşaret Sorumluları Ayşe Nur İrfan ve Çiğdem Atabilen katıldı.

Zirve ve fuar üç gün boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi