- 09 Ağustos 2019

Kayseri'lilerin, Nevşehir'e Büyük ilgisinin Sebebi Nedir ?

İlginçtir veya tesadüftür bilinmez ama son zamanlarda Kayseri bürokrasinin Nevşehir'e duyduğu ilgi hiçte azımsanacak noktada değil. Aceba bu ilgi ve alaka Kapadokya Alan Yönetimi ile ilgili olabilir mi ?

mask

İlginçtir veya tesadüftür bilinmez ama son zamanlarda Kayseri bürokrasinin Nevşehir'e duyduğu ilgi hiçte azımsanacak noktada değil. 

Aceba bu ilgi ve alaka Kapadokya Alan Yönetimi ile ilgili olabilir mi ?

KAPADOKYA ALAN YÖNETİMİ, NEVŞEHİR'E BAŞKA BİR BOYUT KAZANDIRACAK

Kapadokya Alan Yönetimi Başkanlığı, büyük olasılıkla merkezi konum olarak ÜRGÜP'ü tercih edecek. Bunun sebebi Alan Yönetimi sınırları şehir merkezini kapsamamakta,bölgeye yakınlığı ile de tercih sebebinin Ürgüp olması en olası ihtimaller arasında yer alıyor.

ERCİYES DAĞI, KAPADOKYA ALAN YÖNETİMİNE DAHİL EDİLMELİ

Neden derseniz, Kapadokya Alan Yönetimi büyük bir organizasyonun resmi kurumu olacağı için, Erciyes turizminde söz sahibi yine Alan Yönetimi olmalı. Turizm tecrübesi ve geçmiş kültürü ile Erciyes turizmini en iyi yönetecek ekip, yine Kapadokya bölgesidir.

NEVŞEHİR'DEN, KAYSERİ BÜROKRASİSİNE,  PROJELERİNE ÇANAK TUTANLAR, YER EDİNMEK İSTEYENLER VAR

Şimdi de, Kayseri bürokrasisini Nevşehir'de ağırlamak ve birlikte hareket için temel atmak isteyenler var. Sosyal medyalarda boy boy fotoğraf kareleri vererek, bu şehrin kendisine ait olan nimetlerini, başka cenahlara doğru yönlendirmek, tarih boyunca bu şehirde yaşayanların  affetmeyeceği, bir hareket olarak anılacağından, kimsenin şüphesi olmasın. O yüzdendir ki, hassas dönemlerde, hassas adımlar atmak dostlara tavsiyemizdir.

Siz bilirsiniz ağalar, biz yazarız!


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Mukrey - Siz yazın siz yazdıkça millette size saydırsın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Ağustos 19:47
05

Kayserili - En biçim br üslup bu.Tarih bilmez Coğrafya bilmez.cevreyi hiç bilmez.ürgüp pislik içinde.Tursit Ağırlamayı bilmez.Ba konu başlıkları bunlar. Yazarım diyordu ya yaz şimdi.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 11 Ağustos 11:30
04

Kasım Han - Siz böyle düşündükçe tarih boyunca sizden bir ... olmaz. Kusura bakmayın...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 20:02
03

Kasım Han - Ne kadar aşağılık bir yazı. Bu yazıyı yazan “siz bilirsiniz ağalar” diye kıymetli yerel ağzımızı siyonizmin şehir devletleri projesini savunur gibi heder eden bölücü anlayışa aracı eden saygıyı haketmeyen biridir. Ben ne Nevşehir ne de Kayseriliyim. Her iki şehirde de uzun yıllar yaşayıp ekmek yedim. Her ikisini de çok seviyorum. Fakat benim sevdiğim ülkemin idari sınırları sadece yönetimi kolaylaştırmak içindir. Başka bir amacı olamaz. Araba alırken bile “50 plaka olsun çamurdan olsun” diyen geri zihniyetin basındaki yansıması değil mi bu. Senin gibilerin birlikten güç doğacağını bildiği halde ihanet ettiğini düşünüyorum. Ülkemizi ve tüm turizm ve diğer olanaklarını topyekün iyi değerlendirmemiz gerekir eyyy taş devrinden kalan zihniyet...Sana ne denir daha bilemiyorum.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 20:00
01

Eftal Erdoğan - Gazetecilik bu mu suyu bulandırmak siz anlamışsınız.dır

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 10 Ağustos 10:31


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (505) 453 50 40
Reklam bilgi