- 15 Nisan 2019

Köy Çocuklarıyla NEVÜ Gökkuşağı Ekibi Kucaklaşmaya Devam Ediyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ  Engelsiz Üniversite Birimi Gökkuşağı Projesi ile üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmek için adımlar atmaya inanç ve sevgiyle devam ediyor.

mask

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ  Engelsiz Üniversite Birimi Gökkuşağı Projesi ile üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmek için adımlar atmaya inanç ve sevgiyle devam ediyor.

Gökkuşağı Projesi Ekibi 2018-2019 Eğitim-öğretim Bahar dönemi son etkinliğini Avanosa bağlı Ayhanlar Köyünde gerçekleştirdi. 155 aile ziyareti gerçekleştiren Gökkuşağı Proje Ekibi köy halkı tarafından ilgiyle karşılandı.

GÖKKUŞAĞI EKIBI 1000 AILEYI ZIYARET ETTI

Nevşehire bağlı Acıgöl ilçesine bağlı tüm köyleri ziyaret eden ekip şimdi Avanosa bağlı tüm köyleri ziyaret etmeye başladı.  26 farklı bölümden üniversite öğrencilerinin yer aldığı ekip öğrencileri farkındalık oluşturmak için giydikleri beyaz renk tişört ile birlikte çeşitli etkinliklerde bulunarak köy çocuklarına eğlenceli anlar yaşattılar.

Aynı zamanda Mahmat Köyü Şehit Murat Koç İlk ve Orta Okuluna kütüphane açan proje ekibi 10 Mart 2018 tarihinden bu yana sekizinci uygulamasını hayata geçirirken ekip başlangıcından bu yana 1000 aile ziyareti gerçekleştirmiş oldu.

GÖKKUŞAĞI EKIBI 23 NISAN ETKINLIĞI VE KÜTÜPHANE AÇMA HAZIRLIĞINDA

NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Karipcin Engelsiz Üniversite Birim Koordinatörü Prof. Dr. Zeliha Leblebici ve Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Görevlisi Serdar Çiçekin destekleriyle hayata geçirilen Gökkuşağı Projesi Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu akademik personeli ve aynı zamanda projenin de mimarı olan İnci Mine Özkan yürütücülüğünde çalışmalarına devam etmekte.

Bu kapsamda Mart ayında birinci yılını dolduran Gökkuşağı Projesinin dokuzuncu durağı Avanosa bağlı Akarca Kasabası olacak.  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramında Akarca İlkokulunda bayram hazırlığı yapan proje ekibi eş zamanlı olarak Acıgöle bağlı Karacaören Köyüne kütüphane açmak için hazırlıklar yaparak heyecanla çalışmalarına devam etmekte.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamazŞehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi