- 15 Aralık 2018

Nevşehir'de "Yemen'deki insanlık dramı" konulu fotoğraf sergisi

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği tarafından "Yemen'deki insanlık dramı" konulu fotoğraf sergisi açıldı. Atatürk Bulvarı'nda açık alana kurulan sergi...

mask

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği tarafından "Yemen'deki insanlık dramı" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Atatürk Bulvarı'nda açık alana kurulan sergide, Yemen halkının yaşadığı sıkıntılar ve savaş nedeniyle baş gösteren açlık krizi anlatılıyor.

Vatandaşların ziyaret ettiği sergi ile ilgili açıklamada bulunan dernek sorumlusu Abdussamet Akan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yemen'deki zulmü insanlara duyurmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Akan, "Yemen'de, büyük bir insani kriz var ve ne yazık ki tüm dünya diğer mazlum coğrafyalara olduğu gibi Yemen'e karşı da kör, sağır ve dilsiz rolünü oynuyor. Mazlum ve masum birçok Müslüman savaş nedeniyle büyük bir trajedinin içinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Çocuklar ve yaşlılar açlıktan ölüyor. Birleşmiş Milletler raporlarına göre, Yemen'de, her 10 dakikada bir çocuk açlıktan ve önlenebilir hastalıklardan dolayı can veriyor. Bizler de bu tür etkinliklerle halkımızı bu konuda bilgilendirmeye çalışıyoruz." dedi.

3/7
mask

Nevşehir'de "Yemen'deki insanlık dramı" konulu fotoğraf sergisi

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği tarafından "Yemen'deki insanlık dramı" konulu fotoğraf sergisi açıldı. Atatürk Bulvarı'nda açık alana kurulan sergide, Yemen halkının yaşadığı sıkıntılar ve savaş nedeniyle baş gösteren açlık krizi anlatılıyor. Dernek sorumlusu Abdussamet Akan, etkinlikle ilgili açıklamada bulundu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamazŞehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi