- 10 Ekim 2018

Kardelen Koleji Öğrencileri Güneşi Gözlemledi

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji İlköğretim Öğrencileri, Dünya Uzay Haftası Etkinlikleri çerçevesinde güneşi gözlemledi.

mask

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji İlköğretim Öğrencileri, Dünya Uzay Haftası Etkinlikleri çerçevesinde güneşi gözlemledi.

Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük ve Yüksek Lisans Öğrencisi, Kardelen Koleji İlköğretim Öğrencilerini uzay ve güneş sistemi hakkında bilgilendirdi. Konferans Salonunda başlayan etkinlik, Kardelen Koleji Bahçesinde hazırlanan teleskop ile güneşi gözleyerek devam etti.

Kardelen Koleji Fen Bilimleri Zümresi tarafından düzenlenen etkinlik ile öğrencilere uzay konusunda bir bilinç oluşturmaya çalışıldı. Uzayın keşfi, insanlığın uzaydan yararlanması, gezegen ve güneş sistemi ile ilgili bilgi edinilmesi amacıyla düzenlenen konferans ile uzay biliminin gelişmesi ve öğrencilerin uzay çalışmalarına olan ilgisinin arttırılması amaçlandı.

Kardelen Koleji Konferans Salonunda, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Küçük’ün konferansının ardından Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı hediyesini takdim etti. Kardelen Koleji öğrencileri de soruları ile konferansa katkıda bulundular.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi